لجستیک, وبلاگ

لجستیک هوشمند چیست؟

لجستیک هوشمند

صنعت زنجیره تأمین یکی از پیچیده‌ترین و در عین‌حال تأثیرگذارترین صنایع هر کشور ازل حاظ فراهم کردن تسهیلات و امکانات مرتبط با تولید، انبارداری، عرضه و توزیع کالا و خدمات محسوب می‌گردد. درواقع برای ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، فرآیندهای متعددی وجود دارد که با گسترش دامنه و حجم فعالیت‌ها در این عرصه، تحقق شاخص‌های مرتبط با بهره‌وری در ایجاد این ارتباط، به‌شدت پیچیده می‌شود. در ادامه به مزایای لجستیک هوشمند میپردازیم.

 

لجستیک هوشمند چیست؟

لجستيک هوشمند كه با عنوان Intelligent Logistic يا Smart Logistic شناخته می‌شود خدمتي نوين است به صنعت حمل‌ونقل و زنجيره تأمین كه به‌منظور ایجاد یک لجستيک جدید در مدیریت اطلاعات و همکاری بین بازیگران مختلف در زنجیره تأمین به وجود آمده است. اين نوع لجستيك كه مؤثرتر و کارآمدتر، سازگارتر با محیط‌زیست است و می‌تواند فرآیندهای جدید و خدمات با ارزش‌افزوده بالا تولید کند به‌سرعت در حال گسترش بوده و مورد استقبال قرارگرفته است.

مرکز عمومی لجستیکی PDC (Public Demonstrator Center) یک فضای عمومی هستند که در آن شرکت‌های ICT می‌توانند کاربران بالقوه شرکت‌های فن‌آوری را در خدمات و محصولات فناورانه، باهدف بهبود بهره‌وری و رقابت، به شكل كاربردی نشان دهند. اين خدمت داراي چند قسمت است:

  • شبیه‌سازی و بهینه‌سازی فرآیندهای لجستیک.
  • طراحی فرایندهای بسیار کارآمد از طریق مدل‌سازی ریاضی .
  • طراحی شبکه‌های لجستیک.

شبیه‌سازی و بهینه‌سازی و طراحي شبکه‌های تدارکات برای ارزیابی سناریوهای شبکه‌های مختلف، ارزیابی هزینه‌ها و سطح خدمات به‌دست‌آمده هم در سطح استراتژیک (محل فروشگاه‌ها، تجزیه‌وتحلیل جریان، استراتژی حمل‌ونقل، و غیره) و هم در سطح تاکتیکی (مسیرهای توزیع بار در راه‌های شهری و بین‌المللی، و غیره) انجام می‌شود.

مزایای لجستیک هوشمند

مهم‌ترین عامل رقابت صنایع، تولیدكنندگان و ارائه‌كنندگان خدمات، هزینه‌های موجود در زنجیره‌های تأمین است. صاحبان كالا و مدیران زنجیره‌های تأمین، تلاش‌های گسترده‌ای در جهت كاهش این هزینه‌ی فرايندهای زنجيره تأمین انجام می‌دهند. ازجمله این تلاش‌ها انجام مطالعات برنامه‌ریزی لجستیك و حمل‌ونقل است. هزینه‌های لجستيک يكی از بزرگترین هزینه‌هاي زنجيره تأمین است كه راه‌های مختلف براي كاهش آن بررسي و اجراشده است.

یكی از راه‌حل‌هایی كه از دهه ۱۹۷۰ در اروپا به‌منظور افزایش بهره‌وری در زنجیره تأمین و كاهش هزینه‌های لجستیك ارائه شد و به‌سرعت جایگاه ویژه‌ای در مدیریت زنجیره تأمین یافت، ایجاد نقاط خاص لجستیكی باهدف تجمیع فعالیت‌های لجستیك، تخصصی سازی و افزایش كیفیت و گستره خدمات لجستیك بود. به اين نقاط خاص مراكز لجستيک گفته می‌شود و هدف اصلی مراكز لجستیك، ارائه خدمات عمومی و ارزش‌افزوده لجستیكی به جریان‌های كالاست.

عملكردهای كلی لجستیك را می‌توان شامل حمل‌ونقل، انبارداری، مدیریت موجودی، سامانه‌های اطلاعاتی، تأمین، مدیریت سفارش‌ها، خدمات مشتریان، بسته‌بندی و لجستیك معكوس دانست و مدیریت زنجیره تأمین تجمیع مدیریت همه این فعالیت‌ها از نقطه آغازین (تأمین‌کنندگان) تا نقطه پایانی (مصرف‌كنندگان نهایی) است. كاهش هزینه‌های مرتبط بر فعالیت‌های لجستیك و كاهش هزینه‌های زنجیره تأمین را به دنبال دارد.

با توجه به ماهیت عمدتاً فیزیکی کسب‌وکارهای حوزه زنجیره تأمین، روند خودکارسازی و بهره‌برداری از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در این صنعت همواره با چالش‌هایی روبرو بوده است. سرعت شگفت‌انگیز تجارت الکترونیک در دنیا، نوآوری‌های جدید حاصل‌شده در زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و رویکرد مشتریان به دریافت هر چه بیشتر خدمات با ارزش‌افزوده، ابر شرکت‌های لجستیکی، نظیر DHL و غول‌های فناوری دنیا در عرصه فناوری، نظیر گوگل و حتی فروشگاه‌های اینترنتی بین‌المللی، همانند آمازون که بخش عمده موفقیت خود را مدیون لجستیک هستند، را بر آن داشت تا تحقیقات گسترده‌ای در خصوص استفاده از فناوری‌های خودکارسازی،‌ اطلاعاتی و ارتباطی در لجستیک آغاز نمایند.

مباحث مربوط به داده‌های عظیم، واقعیت افزوده‌شده و لجستیک همه‌کاره کاملاً مبتنی فناوری‌های نوین اطلاعاتی نظیر سامانه‌های رایانش ابری است. حسگرهای ارزان‌قیمت و اینترنت اشیاء به تأثیر فناوری‌های جدید ارتباطی و نقش آن در لجستیک می‌پردازد. فناوری‌های هوش مصنوعی و خودکارسازی هم در فصل‌های مربوط به خودروهای بدون سرنشین، پهبادها و رباتیک زمینه‌های موردنظر برای لجستیک هوشمند را فراهم نموده است. کاربرد این فناوری‌ها در هر سه فرآیند اصلی صنعت زنجیره تأمین و لجستیک یعنی حمل‌ونقل، انبارداری و توزیع چنان موفق بوده كه سازمان‌های زيادي را به‌سوی استفاده از آن سوق داده است.

اهمیت لجستیک هوشمند

راه‌اندازی روزافزون فروشگاه‌ها و سایت‌های فروش اينترنتي، بسته‌بندی و ارسال کالا را یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های هر فروشگاه اینترنتی كرده است و کم‌ترین ضعف در این بخش حتی اگر خارج از محدوده نظارت و اجرایی فروشنده (مثلاً پست) باشد، مشتری مستقیماً آن را به مدیریت کسب‌وکار فروشنده تعمیم خواهد داد. جالب این است كه در خریدهای اينترنتي حجم خريد كوچك اما تنوع آن بسيار بالا است و خريداران معمولاً از يك منطقه جغرافيايي نيستند و داراي گستره اي حتي در سطح بین‌المللی می‌باشند. بنابراين یک لجستیک باکیفیت، اعتبار فروشگاه اینترنتی را چند برابر خواهد کرد و لازم است که فروشگاه‌هاي اینترنتی به خدمات لجستیک خود اهمیتی فراتر از یک ارسال ساده بدهند. اين مقاله به تعريف لجستيک هوشمند، كاربردها، زیرساخت‌ها و نقش استانداردهاي شناسايي براي استقرار آن می‌پردازد.

سخن نهایی

درواقع لجستیک هوشمند ادغام هوشمند، از طریق سیستم لجستیک برای شبیه‌سازی تفکر انسان و توانایی استنباط برای حل مشکلات لجستیک است. اين سيستم با مدیریت ردیابی از منبع لجستيك، و ايجاد جریان اطلاعات سریع‌تر از جریان واقعی اقلام، می‌تواند از طریق سنسورها و فن‌آوری ارتباطات تلفن همراه برای بهبود توزیع کالا، خودكار شدن جابجايي اطلاعات و شبکه تحقق يابد.

هوشمندسازی در هر زمینه‌ای باعث بهبود عملکرد آن می‌شود. صنعت بزرگ و مهم لجستیک هم از این قاعده مستثنی نیست. باید ببینیم مزایای لجستیک هوشمند چیست؟ چه ویژگی‌هایی دارد و در صورت اجرای صحیح، چه تأثیری بر هوشمندسازی سیستم مدیریت حمل‌ونقل خواهد داشت؟

سوالات متداول

1- لجستیک هوشمند به چه معناست ؟
لجستیک هوشمند برای بهره وری بالاتر در حمل و نقل و زنجیره تامین با کمک فناوری روز کمک می کند.

2- مزایای لجستیک هوشمند چیست ؟
- کاهش هزینه
- مدیریت زمان
- افزایش بهره وری
- افزایش رضایت مشتری
و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *