وبلاگ

نحوه اندازه گیری هزینه پست به خارج از کشور چگونه است؟

هزینه پست به خارج از کشور

در اولین کلام بهتر است بدانیم کلمه اکسپرس به معنا جابجایی با سرعت بدون توقف و یا توقف کم و در کل به معنی سریع‌السیر بودن است. در سال‌های اخیر ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور را شرکت‌های حمل و نقل خصوصی به عهده گرفته اند که با این کار، در صنعت حمل و نقل بین المللی پیشرفت بسیاری کرده‌ایم. در حال حاضر رقابت بین شرکت های حمل و نقل و پست بین المللی بر سر این چند مورد زیاد است .برای همین اندازه گیری هزینه پست به خارج از کشور بسیار ضروری است.

سرعت، کیفیت ارسال کالا، سالم رساندن بار به مقصد، نحوه رهگیری کد مرسولات توسط مشتری عواملی است که مشتری در آن شرکت‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند و در نهایت تصمیم می‌گیرد که آیا هزینه ارسال پست به خارج از ایران نسبت به خدمات واسطه، ارزشمند است یا خیر.

اکسپرس بین الملل تمام اسناد، مدارک، کالاهای حجیم، نمونه‌های آزمایشگاهی، بسته‌های تجاری شما را در اقصی نقاط دنیا، با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر می‌رساند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی هزینه ارسال مرسولات پستی به خارج از کشور بپردازیم.

چه عواملی بر هزینه پست به خارج از کشور تاثیرگذار است؟

همانطور که پیشتر ذکر شد، کیفیت کار شرکتی که خدمات ارسال پست به خارج از کشور را به شما ارائه می‌دهند تاثیر زیادی بر تعرفه‌هایشان دارد. اما به طور کلی وزن بسته، کشور مقصد و سرعت ارسال بسته از عوامل بسیار مهم در تعیین هزینه پست به خارج از کشور است.
اگر وزن بسته ارسالی بیشتر شود یا کشور مقصد نسبت به مبدا بسته خیلی دور باشد، هزینه هزینه هر کیلو پست به خارج از کشور می‌تواند افزایش یابد. البته باید گفت که قوانین کشور مقصد در ارتباط با دریافت مرسولات پستی خارجی می‎تواند بر هزینه‌های ارسال بسته تاثیرگذار باشد. تخصیص بیمه‌های ویژه و مازاد بر بیمه‌ای که واسطه ارسال کننده در نظر دارد نیز گاهی برای بسته های حساس لحاظ می‌شود که خود هزینه‌ای جداگانه دارد. مالیات بر بسته و حق‌السهم پست از موارد دیگر تغییر دهنده قیمت ارسال بسته‌های مختلف به سایر نقاط جهان می‌باشند.

هزینه پست بین المللی تیپاکس به خارج از کشور چقدر است؟

تیباکس یک شرکت حمل و نقل داخلی است که به خارج از کشور ارسال ندارد.

هزینه ارسال بار به خارج از کشور از طریق پست چقدر است؟

تعرفه پست خارج از کشور با توجه به وزن بسته، هزینه‌های پستی، بیمه و گمرک محاسبه می‌شود؛ البته که حق السهم پست و مالیات برارزش افزوده را فراموش نکنید. البته که لازم است بدانید که هزینه ارسال بسته پستی به خارج از کشور با توجه به کشور مقصد نیز تفاوت‌هایی دارد.

هزینه ارسال مرسوله به خارج از کشور با توجه به هر کشور چگونه است؟

کشور‌هایی که از طریق شرکت‌های حمل و نقل به آن‌ها می‌توان پست بسته به خارج از کشور انجام داد به سه دسته تقسیم می‌شوند.

اول:

امارات – ترکیه – اردن – قطر – هندوستان – چک – کراواسی – لهستان – سریلانکا – افغانستان – اسلواکی – بلغارستان – پاکستان
دوم:

آلمان – ایتالیا – اسپانیا – اتریش – اندونزی – انگلستان – ایرلند – بلژیک – چین – تایلند – هلند – دانمارک – سوئد – سوییس – فرانسه – فنلاند – نروژ – کره – قبرس – مجارستان – رومانی – روسیه – مالزی – یونان – غزافستان
سوم:

آمریکا – استرالیا – ژاپن – نیوزلند – کانادا – ونزوئلا – تایوان – شیلی – برزیل – مکزیک – آفریقای جنوبی – کلمبیا
این دسته بندی هزینه ارسال را مشخص می‌کند. در دسته اول هزینه ارسال کمتر از دسته سوم است.

ممنوعات ارسال بار به خارج از کشور چیست؟

ارسال بار از ایران با توجه به هر کشوری دارای ممنوعیت‌هایی است؛ مثلا ارسال آلو، چای، گندم و لیمو برای کشور استرالیا ممنوع است. ارسال طلا و نقره و انواع سنگ‌ها و جواهرات برای ارسال به کشور ارمنستان ممنوع می‌باشد. ارسال آلو، انجیر، بادام زمینی، زیتون و شاهدانه برای ارسال به ژاپن غیرمجاز است.

ارسال نامه به خارج از کشور

شاید فکر کنید با پیشرفت تکنولوژی دیگر ارسال نامه به خارج از کشور طرفداری ندارد. اما باید به شما بگوییم که هنوز برای برخی از افراد این یک کار نوستالژیک به حساب می‌شود و. همچنان به خارج از ایران نامه ارسال می‌شود. پیش از این تنها راه ارسال نامه از طریق اداره پست انجام می‌شد. در حال حاضر شرکت‌های مختلفی ارسال نامه را انجام می‌دهند.

هزینه ارسال نامه به خارج از کشور

هزینه ارسال نامه به خارج از کشور به عوامل مختلفی مانند وزن نامه، محتویات آن و مقصد نامه بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از نحوه ارسال نامه و هزینه آن با کارشناسان ما در تماس بگیرید. ما در کنار شما هستیم تا هیچ گونه نگرانی درباره رسیدن نامه به مقصد نداشته باشید.

سوالات متداول

1- چه عواملی بر هزینه پست به خارج از کشور تاثیر میگذارد؟
وزن بسته، سرعت ارسال و کشور مقصد از مهمترین عوامل هستند اما موارد دیگری مانند شرکت ارائه دهنده خدمات، بیمه، قوانین کشور مصد و… نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

2- قیمت ارسال بسته پستی به خارج از کشور با تی‌اکسپرس چقدر است؟
قیمت نهایی و هزینه ارسال بسته به خارج از کشور پس از وزن کشی و محاسبه هزینه کرایه با افزودن هزینه ارائه به گمرک و نرخ بیمه محسبه میشود.

3- چه کالاهایی برای ارسال به خارج از کشور ممنوع است؟
ارسال بسته به خارج از کشور دارای ممنوعیاتی است که با توجه به کشور مقصد تعیین میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *