کارگو, وبلاگ

خدمات کارگو دبی به ایران از طریق هوا و دریا

خدمات کارگو دبی به ایران

دبی یکی از مهم‌ترین شهرهای امارات متحده عربی است که در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های اصلی تجارت در جهان تبدیل شده است. در سال‌های اخیر و افزایش واردات از دبی به ایران باعث شده است که بازرگانان ایرانی نیز توجه ویژه‌ای به این شهر داشته باشند؛ به دلیل نزدیک بودن بنادر دبی، به ویژه بندر جبل علی به ایران، حمل نقل به دبی بسیار آسان و به صرفه می‌باشد. همچنین شایان ذکر است که بسیاری از شرکت‌های بازرگانی ایرانی، از طریق دبی کالاهای خود را از اروپا ترانزیت کرده و به ایران ارسال می‌کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد کارگو دبی به تهران، روش‌های آن و قیمت کارگو از دبی، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بهتر است قبل از اقدام به ارسال بار از دبی به ایران، از تمام قوانین و مقررات کارگو از دبی به تهران مطلع باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

روش های کارگو دبی به ایران و تفاوت های آن ها

کارگو دبی به ایران به دو روش:

 • هوایی
 • دریایی

صورت می‌گیرد که بسته به نوع کالا، حجم و وزن و بسته بندی آن و هزینه‌ای مایل به پرداخت هستید، شما می‌توانید یکی از این دو روش را برگزینید. بسیاری از کالاها از طریق هوایی به ایران ارسال می‌شوند، مگر در صورتی که وزن و حجم بار بالای 1000 کیلوگرم باشد و حمل هوایی بار از دبی به تهران پرهزینه بوده و مقرون به صرفه نباشد، در این صورت بهتر است از روش حمل دریایی برای کارگو دبی به ایران استفاده نمایید.

کارگو دبی به ایران با روش دریایی چه مزایا و معایبی دارد؟

ارسال بار به روش دریایی از دبی به ایران از طریق بندر جبل علی در دبی انجام می‌شود و معمولاً به بندرهای شهید رجایی، بنادر بوشهر و عسلویه ارسال می‌گردد. این روش مزیت‌ها و معایبی دارد؛ به طور مثال یکی از مزیت‌های ارسال بار به روش دریایی، کم‌هزینه‌بودن آن است؛ زمانی که بار شما دارای وزن و حجم زیادی است، اصلاً مقرون به صرفه نیست که آن را از طریق هوایی ارسال نمایید؛ ارسال بارهای سنگین و حجیم به روش دریایی بسیار کم‌هزینه‌تر از روش هوایی است.
روش دریایی معایبی نیز دارد؛ به طور مثال روش دریایی بسیار کند است و خیلی بیشتر از روش هوایی طول می‌کشد تا بار به مقصد برسد. در این روش کشتی به یکی از بنادر نام‌برده‌شده در جنوب ایران می‌رسد و شما باید هزینه حمل بار از بندر تا تهران یا شهرهای دیگر را نیز بپردازید. همچنین ممکن است بار شما تحت تأثیر شرایط جوی نیز قرار بگیرد.
ٖاز دیگر معایب این روش این است که معمولاً ترخیص بار از گمرک بنادر جنوبی بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر از ترخیص آن در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) می‌باشد. با این حال، اگر همچنان هزینه پایین برای شما در اولویت قرار دارد، روش حمل دریایی مناسب‌ترین راه برای حمل کالای شما است.

تحویل بار به لنج در دبی

حمل بار از دبی به ایران با لنج، یکی از روش های بسیار محبوب میان بازرگانانی است که در تجارت میان دبی و ایران فعالیت میکنند. حمل بار ته لنجی از دبی به ایران، به دلیل عدم نیاز به پرداخت گمرکی، روش محبوب و رایجی به شمار می آید.

حمل بار از دبی با لنج بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و یکی از روش‌هایی است که از قدیم‌الایام میان بازرگانان ایرانی و عرب رایج بوده است. برای حمل بار با لنج، شما می‌توانید بار خود را در دبی در یکی از اسکله‌هایی چون شارجه و دبی تحویل ملوانان داده و در یکی از بندرهای جنوبی کشور ایران تحویل بگیرید.

اصطلاحاً به این روش ته لنجی می‌گویند که هزینه آن به عواملی چون ابعاد بار، وزن بار، تعداد، ارزش کالا، نوع کالا و حساس بودن کالا بستگی دارد.

در این روش، شما میتوانید تا 6 محموله 1500 دلاری را به ایران وارد کنند، بدون این که نیازی به پرداخت عوارض گمرکی وجود داشته باشد. البته ماهیت محموله های ته لنجی دبی به ایران، باید مصرف شخصی باشد. در صورتی که ماهیت محموله ها تجاری باشد، محموله ها جکم قاچاق کالا را پیدا می کنند و به آنها جریمه تعلق میگیرد. انتقال بار ته لنجی از دبی به بنادر مختلفی از ایران، از جمله بندر گناوه، بوشهر و دیر انجام میشود.

باید به این نکته دقت داشته باشید که در روش حمل بار ته لنجی، بهتر است مواد غذایی یا مواد فاسد شدنی را در محموله خود قرار ندهید. دلیل این امر، نامشخص بودن زمان جمل بار با لنج از دبی به ایران است.

همچنین، در هنگام تحویل بار به لنج در دبی، باید از قبل نسبت به شرایط آب و هوایی مسیر دریایی دبی به ایران اطلاع داشته باشید. خرابی وضعیت آب و هوا ممکن است باعث آسیب رسیدن به محموله ته لنجی شما شود.

مراحل حمل بار به دبی با لنج

با توجه به اهمیت رساندن بار به صورت سالم به مقصد، لازم است نسبت به مراحل حمل بار ته لنجی از دبی به ایران اطلاع کافی داشته باشید. مراحل حمل بار با لنج عبارت اند از:

 • انتخاب کردن لنجی که برای حمل محموله مورد نظر شما، با توجه به وزن و حجم بارتان، مناسب باشد
 • تحویل مشخصات محموله به فروشنده کالا یا محموله ای که خریداری کرده اید
 • بارگیری لنج در اسکله و حرکت به سمت یکی از بنادر ایران
 • تخلیه بار در ایران و تحویل بار به بندر

کارگو دبی به ایران با روش هوایی

حمل هوایی رایج‌ترین روش کارگو دبی به تهران است که برای بارهایی که وزن آن‌ها زیر 1000 کیلوگرم است مناسب است؛ هزینه حمل بارهایی که بالای 1000 کیلوگرم می‌باشد به روش هوایی ممکن است بیشتر شده و مقرون به صرفه نباشد، اما با این حال اگر زمان برایتان مهم‌تر از هزینه است، روش هوایی بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

این روش مزیت‌های بسیاری دارد؛ مهم‌ترین این مزیت‌ها حمل سریع بار است؛ مدت زمان حمل بار به روش هوایی به ایرلاینی که بار را حمل می‌کند بستگی دارد؛ اما به طور معمول بارهایی که به روش هوایی از دبی به تهران ارسال می‌شوند، ظرف مدت 3 تا 5 روز به فرودگاه امام خمینی (ره) می‌رسند و شما می‌توانید پروسه ترخیص کالای خود را در این فرودگاه آغاز کنید.

از دیگر مزیت‌های روش هوایی این است که کالاها به شکل کاملاً تخصصی بسته بندی می‌شوند تا در راه آسیبی به آن‌ها وارد نشود، در واقع می‌توان گفت که روش هوایی امن‌ترین روش کارگو از دبی به تهران است.

همچنین، دیگر مزیت این روش این است که بار تحت تأثیر شرایط جوی قرار نمی‌گیرد و احتمال آسیب دیدگی بر اثر شرایط بد جوی وجود نخواهد داشت.

روش حمل هوایی بار از دبی به تهران معایبی نیز دارد که مهم‌ترین آن‌ها، هزینه است، حمل هوایی بار از دبی به ایران گران‌تر از حمل دریایی است که شما باید بر اساس نوع، وزن، حجم و همچنین اولویت‌های خود یکی از این دو روش را در نظر بگیرید.

کالاهای وارداتی از دبی به ایران

همان طور که گفته شد، در سال‌های اخیر دبی نه تنها گذرگاهی برای ترانزیت کالا از کشورهای اروپایی به ایران بوده است، بلکه با افزایش تجارت میان ایران و امارات متحده عربی نیز کالاهای بسیار زیادی از دبی وارد ایران می‌شود. بازرگانان با واردات از دبی به ایران و به فروش رساندن این کالاها در بازارهای ایران می‌توانند سود چشمگیری را کسب نمایند. یکی از مهم‌ترین مزایای واردات کالا از دبی فاصله کم این شهر با ایران و هزینه پایین حمل و نقل کالا و رسیدن سریع کالا از دبی به ایران است؛ هزینه پایین حمل و نقل کالا از دبی به ایران باعث می‌شود که قیمت تمام شده کالا پایین‌تر بوده و در نتیجه سود بیشتری نصیب بازرگانان گردد.

از دیگر مزایایی که واردات کالا از دبی دارد این است که در کشور امارات گمرکات این کشور هزینه‌ای را برای واردات کالا دریافت نمی‌کنند.
به یاد داشته باشید که قبل از خرید کالا از دبی و ارسال آن به ایران، از تمامی قوانین و مقررات گمرکی مربوط به کالای مورد نظر خود اطلاعات کافی به دست آورید تا برای ترخیص کالای خود در گمرکات ایران با مشکلی مواجه نشوید.

برخی از رایج‌ترین کالاهایی که از دبی وارد ایران می‌شوند به قرار زیر هستند:

 • انواع پوشاک
 • گوشی تلفن همراه و تبلت و
 • لوازم جانبی آن‌ها
 • لپ تاپ و لوازم جانبی مربوطه
 • لوازم خانگی
 • خودرو
 • ماشین آلات صنعتی
 • سنگ‌های قیمتی
 • مواد پلاستیکی
 • قطعات یدکی خودرو

هزینه کارگو از دبی به ایران به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کارگو از دبی به ایران بسته به روش حمل هوایی یا دریایی بسیار متفاوت است؛ همچنین به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قیمت ثابتی را برای کارگو دبی به ایران اعلام کرد. هزینه کارگو از دبی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع کالا
 • حجم کالا
 • وزن بار
 • ایرلاین (تعرفه ایرلاین‌های مختلف در روش هوایی با یکدیگر متفاوت است)
 • هزینه‌های تشریفات گمرکی
 • هزینه صدور بارنامه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و قیمت کارگو دبی شما می‌توانید با شرکت ایرانیان دبی تماس گرفته و پس از اعلام مشخصات بار، هزینه حمل بار را جویا شوید.

سخن نهایی

دبی مهم‌ترین شهر امارات متحده عربی است که قطب تجاری جهان محسوب می‌شود. تجار ایرانی بسیار زیادی هر سال از طریق دبی انواع کالاها را به ایران ترانزیت می‌کنند. همچنین واردات کالا از دبی در چند سال اخیر بسیار رونق یافته است که سود خوبی را عاید بازرگانان ایرانی کرده است.

در این مقاله در مورد کارگو دبی به ایران، روش‌های آن و قیمت کارگو از دبی به ایران صحبت کردیم و امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

۱- کارگو دبی به چه صورت انجام میشود؟
کارگو دبی به دو صورت هوایی و دریایی انجام میشود.

۲- هزینه کارگو از دبی به ایران به چه عواملی بستگی دارد؟
نوع کالا
حجم کالا
وزن بار
ایرلاین (تعرفه ایرلاین‌های مختلف در روش هوایی با یکدیگر متفاوت است)
هزینه‌های تشریفات گمرکی
هزینه صدور بارنامه

۳- چه کالاهایی بیشتر از طریق کارگو دبی وارد میشوند ؟
انواع پوشاک، گوشی تلفن همراه و تبلت و لوازم جانبی آن‌ها، لپ تاپ و لوازم جانبی مربوطه، لوازم خانگی، خودرو، ماشین آلات صنعتی، سنگ‌های قیمتی، مواد پلاستیکی، قطعات یدکی خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *