کارگو, وبلاگ

روش های ارسال حیوانات با هواپیما با هزینه مناسب

کارگو حیوانات

قصد داریم در این مقاله به متداول ترین سوال ها در زمینه کارگو حیوانات پاسخ دهیم تا بتوانید بهتر پروسه ارسال حیوانات خانگی خود به خارج از کشور را طی کنید. سوالاتی از قبیل:

 • آیا ارسال حیوانات با هواپیما به خارج از کشور ممکن است؟
 • حمل حیوانات با هواپیما از نظر قانونی و اخلاقی درست است؟
 • چه روش هایی برای حمل حیوانات خانگی با هواپیما وجود دارد؟
 • شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما چیست؟

کارگو حیوانات چه کاربردی دارد؟

ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که بخواهد حیوان خانگی خود و یا هر حیوان زنده ای را (مثل اسب و یا حیوانات سیرک) به خارج از کشور و به شهر یا کشوری دیگر منتقل کند. این جا به جایی مستلزم رعایت اصول خاص و ویژه ای می باشد تا تضمین شود که حیوان زنده ی شما با ایمنی کامل و در سلامت جسمی و روحی پروسه حمل و نقل را طی می کند و به مقصد می رسد.

کارگو حیوانات یکی از مهم ترین و تخصصی ترین مسائل در حوزه حمل و نقل محسوب می شود که انجام صحیح آن نیازمند دانش زیادی می باشد تا به حیوانات زنده آسیب های جسمی و یا روحی در حین حمل و نقل وارد نشود.

روش های ارسال حیوانات با هواپیما

به طور کل دو روش برای ارسال حیوانات زنده وجود دارد: روش همراه و روش غیر همراه.

 

روش غیر همراه برای ارسال حیوانات با هواپیما

روش غیر همراه را می توان بهترین روش از نظر هزینه و ایمنی کارگو حیوانات دانست. در روش غیر همراه شما باید طی هماهنگی انجام شده، پس از تایید مدارک و الزامات، چند روز قبل از پرواز حیوان زنده‌ی خود را به دفتر شرکت تی اکسپرس تحویل دهید تا برای ارسال به مقصد مورد نظرتان بارنامه شود. پس از انتقال حیوان می‌توان آن را در فرودگاه مقصد تحویل گرفت. این روش برای حمل حیوان خانگی می باشد.
لازم به ذکر است که روش کارگو بسیار روش راحت تر و مطمئن تری نسبت به روش اول (همراه) می باشد و همچنین هزینه ارسال حیوان زنده خود را به صورت فریت بار که بسیار کم تر از اضافه بار است می پردازید. البته نحوه محاسبه با ضرایب مشخص در استانداردهای هوایی محاسبه می شود و اسناد هزینه و حمل تحویل می شود.
همپنین در هر دو حالت حمل، حیوان زنده شما در قسمت بار هواپیما قرار می گیرد که دما و رطوبت آن قابل تنظیم بوده و حیوان شما می تواند با آرامش سفر خود را بپیماید.
نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که روش دوم هم برای کارگو حیوانات خانگی و هم برای حیوانات خاص مورد استفاده قرار می گیرد. برای حمل حیوانات خاص، کلیه ملاحظات و الزامات و فرایند تحویل با توجه به خاص بودن با مشتری هماهنگ می شود.

روش همراه برای ارسال حیوانات با هواپیما

این روش مخصوص زمانی است که شما قصد سفر به شهر و یا کشور دیگری دارید و می خواهید حیوان خانگی خود را همراه خود به مقصدتان ببرید. برای انجام این کار لازم است تا در زمان خرید بلیط هواپیما، کد سرویس حمل موجود زنده و یا AVIH را از آژانس هواپیمایی خود دریافت کنید.
هر مسافر با پرداخت مبلغ اضافه بار می تواند دو قلاده سگ یا گربه و یا 10 عدد پرنده تزئینی (مثل طوطی، فنچ و…) را همراه خود ببرد. باید توجه داشت که در این روش فقط حیوانات خانگی نظیر حیواناتی که ذکر شد را می توان حمل کرد. نکته دیگر این است که در این روش باید حیوانات خانگی خود به همراه غذای مورد نیاز را در باکس مخصوص حمل و نقل استاندارد قرار داده و تحویل مسئولان قسمت کارگو هواپیمایی بدهید تا به همراه بقیه چمدان ها و بارتان در قسمت کارگو هواپیما جای گیرد و در فرودگاه مقصد به شما تحویل گردد.

شرایط کارگو حیوانات

برای ارسال هوایی حیوانات، قوانین و مقرراتی وجود دارد که با رعایت آن ها و تهیه مدارک مورد نیاز کارگو حیوانات، می توانید پروسه حمل و نقل را طی کنید.
بعضی از این نکات عبارتند از:

 • تکمیل فرم  جهت حمل حیوان زنده
 • مجوز ورود به کشور مقصد
 • دریافت گواهی سلامت حیوان از سازمان دامپزشکی رسمی کشور مبدا و ارائه آن در صورتی که از تاریخ صدور این گواهی بیش از 7 روز نگذشته باشد. (در این گواهی نام صاحب حیوان نیز ثبت می شود)
 • ارائه اصل و کپی شناسنامه
 • ارائه پاسپورت
 • مدارک واکسیناسیون معتبر
 • واکسن هاری
 • تأیید قرنطینه‌ی صادر شده از طرف دامپزشکی فرودگاه مبدأ
  در مورد قرنطینه، با توجه به نوع حیوان و قوانین کشور مقصد ممکن است شرایط متفاوتی را پیش رو داشته باشید. نکته دیگر این است که حتما تمامی هماهنگی‌های مورد نیاز را با کشور مقصد جهت ورود حیوان انجام داده باشید. تا پس از ارسال مشکلی پیش روی شما نباشد.

 

ارسال پرنده به خارج از کشور

همانطور که می‎دانید ورود حیوانات به داخل کابین مسافران ممنوع است.اما افرادی که قصد ارسال پرنده را دارند باید چه کنند؟ ارسال پرنده به خارج از کشور به 2 روش انجام می‌شود.

 • ارسال پرنده به صورت همراه
 • ارسال پرنده به صورت غیر همراه

ارسال پرنده به خارج از کشور به صورت همراه

در روش ارسال همراه، شما می‌توانید هنگام خرید بلیط به آژانس هواپیمایی خود اطلاع دهید که همراه خود پرنده دارید و از شرایط خاص آن مطلع شوید. سپس زمان پرواز، پرنده در باکس مخصوص خود تحویل قسمت بار می‌شود و پس از اتمام پرواز، حیوان خانگی خود را تحویل خواهید گرفت. لازم به ذکر است که حمل حیوانات به این روش محدودیت هایی دارد. به طور مثال شما می‌توانید تعداد محدودی از حیوانات را حمل کنید. همچنین در روش همراه، فقط حیوانات خانگی و معمول حمل می‌شوند.

ارسال پرنده به صورت کارگو یا غیر همراه

روش دیگر ارسال پرنده به خارج از کشور، روش ارسال غیر همراه یا کارگو است. به این صورت که پیش از سفر، پرنده خود را به شرکت حمل و نقل مورد نظر تحویل می‌دهید تا پرنده عزیز شما در بهترین شرایط دما و نگهداری به مقصد برسد و تحویل فرد گیرنده شود.
با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از این دو روش ارسال را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که پرندگان خانگی موجودات حساسی هستند و شرایط سفر آنها باید بسیار مناسب و مطلوب باشد. توصیه می‌کنیم برای ارسال پرنده به خارج از کشور از روش کارگو استفاده کنید. زیرا در این روش پرندگان بهترین شرایط را در حین پرواز و تحویل تجربه می‌کنند. شما می‌توانید پرنده خانگی خود را به شرکت تی اکسپرس بسپارید و آن را در آدرس مقصد دریافت کنید.

ارسال سگ به خارج از کشور

سگ یکی از پرطرفدارترین حیوانات خانگی است و ارسال آن به خارج از کشور به دلایل مختلفی انجام می‌شود. مهم ترین دلیل ارسال سگ به خارج از کشور این است که صاحب آن به کشور دیگری مهاجرت می‌کند و می‌خواهد سگ خود را نیز با خود به کشور جدید ببرد. حیوان خانگی برای صاحبش بسیار عزیز است و افراد به دنبال ایده آل ترین روش ارسال آن به خارج از کشور هستند. همانطور که گفته شد، ارسال سگ به خارج از 2 طریق ارسال همراه و کارگو انجام می‌شود و افراد با توجه به شرایط خود روشی را انتخاب می‌کنند.

اما پیش از اینکه اقدام به ارسال سگ به خارج از کشور کنید بهتر است نکات مهمی را بدانید

 • قوانین کشور مبدا را به خوبی بررسی کنید. بعضی از کشورها قوانین و شرایط خاصی برای مجور ورود سگ به آن کشور وضع کرده اند.
 • اگر از روش همراه برای ارسال سگ به خارج از کشور استفاده می‌کنید، حداقل 3 ساعت زودتر در فرودگاه حضور داشته باشید تا مشکلی برای تحویل حیوان خانگی به قسمت باربری پیش نیاید.
 • تمام مدارک پزشکی مورد نیاز کشور مبدا را آماده کنید تا پس از ورود دچار هیچ گونه نگرانی و دغدغه نشوید.
 • در صورتی که از روش کارگو استفاده می‌کنید، در انتخاب شرکت باربری بسیار دقت کنید. زیرا سلامت حیوان خانگی شما از هر چیزی مهم‌تر است. 

شرایط و قوانین ارسال سگ به آمریکا

قوانین ورود حیوانات با توجه به شرایط کشور مبدا تنظیم می‌شود. کشور آمریکا نیز برای ورود حیوانات خانگی و مشخصا برای ورود سگ قوانین مشخصی وضع کرده است. این قوانین و شرایط ثابت نیستند و ممکن است تغییر کنند. به طور مثال در سال جدید میلادی، به علت شیوع بیماری هاری و حفظ سلامتی شهروندان و حیوانات آمریکا، قوانین سفت و سختی برای جلوگیری از ورود ‌سگ های بیمار در نظر گرفته است. در ادامه به مجوزهای مورد نیاز برای ارسال سگ به آمریکا اشاره شده است:

 • تهیه میکروچیپ و ارائه مدرک به زبان انگلیسی
 • واکسیناسیون کامل
 • آزمایش هاری و ارائه نتیجه به انگلیسی
 • معاینه توسط دامپزشک معتبر و ارائه گواهی سلامت بین المللی به زبان انگلیسی
 • پر کردن فرم های CDC

نکات قابل توجه برای ارسال سگ به آمریکا

 • سگ شما باید حداقل 6 ماه داشته باشد تا مجوز ورود به آمریکا برای آن صادر شود.
 • پیش از سفر تمام مدارک را آماده کنید تا مشکلی برای ورود سگ به آمریکا پیش نیاید.
  ممکن است حیوان خانگی شما در آمریکا دوباره معاینه شود.
 • هر فرد می‌تواند 2 قلاده سگ را با خود به آمریکا ببرد.
 • امکان تغییر قوانین و تبصره برای ورود سگ به آمریکا وجود دارد. بنابراین قبل از اقدام حتما قوانین FDA و CDC را چک کنید.

نحوه ارسال سگ به آمریکا

شما می‌توانید سگ خود را به روش همراه و غیرهمراه به آمریکا ارسال کنید. با توجه به شرایط نگهداری و دقت عمل در روش غیر همراه، کارگو بهترین گزینه برای فرستادن سگ به آمریکا است. اگر می‌خواهید سگ خود را به کشور آمریکا رهسپار کنید، تی اکسپرس می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد تا هیچ گونه نگرانی و سختی را تحمل نکنید.

سخن پایانی

در انتها لازم است یادآور شویم که کارگو حیوانات عملی است که نیازمند داشتن دانش و تجربه ی کافی در این امر است و بهتر است که این کار را به متخصصان این حوزه بسپارید تا خطری حیوان شما را تهدید نکند.

سوالات متداول

1- آیا حیوان خانگی را میتوانیم همراه خود داخل هواپیما ببریم؟
بله، هر مسافر می تواند با پرداخت مبلغ اضافه بار تعداد محدود و مشخصی حیوان با خود ببرد.

2- آیا برای کارگو حیوانات شرایط خاصی وجود دارد؟
برای کارگو حیوانات مدارکی مورد نیاز است که می بایست قبل از سفر نسبت به آماده کردن آن ها اقدام کنید و همچنین با قوانین و مقررات در کشور مبدا آشنا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *