وبلاگ

بهترین روش های ارسال فرش به خارج از کشور

ارسال فرش به خارج از کشور

ارسال فرش به خارج از کشور یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر به دلیل افزایش مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایرانیان جزو افرادی هستند که معمولاً در خانه‌های خود از فرش استفاده می‌کنند و کف خانه‌هایشان را با فرش می‌پوشانند. از آن جایی که فرش‌های ایرانی از کیفیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است، شاید بتوان این کالا را به عنوان بهترین گزینه برای هدیه دادن و یا استفاده شخصی در نظر گرفت. همچنین استفاده از آن در خانه، جلوه و ظاهری زیباتر به خانه می‌دهد و باعث گرم‌تر شدن جو خانه می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت از ایران را دارند، برایشان این موضوع اهمیت پیدا می‌کند که بهترین روش ارسال فرش به خارج از کشور کدام است و هزینه‌ها و محدودیت‌ها در این زمینه، به چه صورت است.

نحوه ارسال فرش به خارج از کشور

برای ارسال فرش به کشورهای دیگر می‌توانید از روش های هوایی و یا دریایی استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که ارسال فرش به کشورهای دیگر از راه دریایی می‌تواند زمان زیادی را در پروسه حمل و نقل از شما بگیرد. به عبارتی دیگر، از زمانی که شما فرش را از طریق راه دریایی به سمت مقصد ارسال می‌کنید تا زمانی که این فرش به مقصد برسد، زمان زیادی را می‌طلبد. به خصوص اگر برای ارسال فرش به اروپا از این راه اقدام کنید. از آن جایی که دریای ایران در جنوب کشور واقع شده است و کشتی برای حمل بار به اروپا مجبور است شبه جزیره عربستان را دور زده و از دریای سرخ و از تنگه عبور کرده و به دریای مدیترانه راه پیدا کند و پس از آن بر اساس مقصدی که در اروپا تعیین شده است، مسیر بعدی را طی کند؛ به همین دلیل، ارسال فرش به خارج از کشور به اروپا، بسیار زمان بر است. ولی در نظر داشته باشید که این راه ارسال بار، راهی ارزان قیمت تر از ارسال هوایی می‌باشد.

همان طور که قبلاً به آن اشاره شد، شما می‌توانید برای ارسال فرش به خارج از کشور، از طریق هوایی و از راه فریت بار اقدام کنید. در این روش، فرش شما با بسته بندی مخصوص و با استفاده از هواپیما به خارج از کشور ارسال می‌شود و در مدت زمانی بسیار کوتاه، به مقصد می‌رسد. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که ارسال فرش به کشورهای دیگر از طریق راه هوایی، گران قیمت تر است.

به طور کلی، ارسال فرش به خارج از کشور بر اساس نوع فرش به سه دسته تقسیم می‌شود که در ادامه، به توضیح روش ارسال هر کدام از این سه دسته می‌پردازیم.

شرایط بردن فرش به خارج از کشور

برای بردن فرش به خارج از کشور، اولین نکته این است که فرش ارسالی شما از چه نوعی میباشد. بر اساس انواع فرش های موجود، ارسال فرش مورد نظر شما به خارج از کشور شامل یکی از موارد زیر می شود:

 • ارسال فرش ماشینی به خارج از کشور
 • ارسال فرش دستباف به خارج از کشور
 • ارسال تابلو فرش به خارج از کشور

شرایط ارسال فرش ماشینی به خارج از کشور

ارسال فرش به خارج از کشور در صورتی که فرش شما ماشینی باشد، محدودیتی ندارد و می‌توانید با خیالی آسوده، فرش ماشینی را به کشورهای مختلف دنیا ارسال کنید. در نظر داشته باشید که برای ارسال فرش به خارج از کشور باید در بسته بندی آن‌ها نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهید تا به هنگام حمل و نقل و ارسال آن به مقصد، آسیبی به فرش وارد نشود. برای ارسال فرش به کشورهای دیگر باید حجم، ابعاد و همین‌طور ارزش فرش نیز مشخص شود. برای ارسال فرش ماشینی به خارج از کشور نیز می‌توانید از هر دو روش ارسال هوایی و دریایی استفاده کنید.

شرایط ارسال فرش دستباف به خارج از کشور

برای ارسال فرش دستباف به خارج از کشور لازم است با محدودیت‌های این عمل آشنا شوید:

یکی از مهم‌ترین نکات در زمینه ارسال فرش دستباف به خارج از کشور این است که هر مسافر می‌تواند به همراه خود، تا 20 متر فرش دستباف را به مقصد خارج از کشور، حمل کند. توجه داشته باشید که در این خصوص، محدودیتی در خصوص تعداد فرش همراه مسافر وجود ندارد و در صورتی که جمع متراژ فرش‌هایی که فرد مسافر به همراه خود دارد، 20 متر و یا کم‌تر باشد، ارسال و حمل آن به مقصد خارج از کشور، ایرادی ندارد.
فرش‌هایی که ارزش میراث فرهنگی دارند و جزو میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شوند را نمی‌توان به خارج از کشور ارسال کرد. در حقیقت، ارسال این فرش‌ها به خارج از کشور، جرم محسوب می‌شود و در صورتی که آن را کشف کنند، به عنوان کالای قاچاق محسوب می‌شود و فرد نیز به عنوان قاچاقچی اموال میراث فرهنگی، مورد تنبیه و مجازات قرار می‌گیرد.
نکته دیگری که در این خصوص باید در نظر داشته باشید این است که همواره در خاطرتان باشد که همراه بردن فرش به کشورهای عربستان، عراق و سوریه ممنوع می‌باشد.
شما نمی‌توانید بیش از 2 عدد فرش دستباف را بدون اخذ مجوزهای لازم به خارج از کشور ارسال کنید.
در این خصوص و با توجه به محدودیت های موجود، بیشتر افراد برای فروش فرش دستباف به خارج از کشور مایل هستند آن را فریت هوایی کنند. برای استفاده از خدمات فریت بار، لازم است که از طریق یکی از شرکت‌های تخصصی در زمینه پست بین‌الملل و حمل و نقل هوایی اقدام کنید. لازم به ذکر است که در صورتی که تمایل دارید مجوزهای لازم برای ارسال فرش دستباف به خارج از کشور را کسب کنید، می‌توانید از طریق همین شرکت‌های معتبر با تخصص کارگو و فریت بار، اقدام کنید. این شرکت‌ها به طور تخصصی پیگیر پروسه اخذ مجوزهای لازم برای ارسال فرش دستباف شما به خارج از کشور می‌شوند و شما را از دردسرها و پیگیری‌های این امر، راحت می‌کنند.
یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه فریت‌های بین‌المللی و ارسال بار و فرش به خارج از کشور، شرکت تی اکسپرس می‌باشد که به صورت تخصصی در این حوزه مشغول فعالیت رسمی می‌باشد. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه ارسال فرش دستباف به خارج از کشور، با کارشناسان شرکت تی اکسپرس در ارتباط باشید تا به صورت دقیق، توسط افراد ماهر در این زمینه راهنمایی شوید.

شرایط ارسال تابلو فرش به خارج از کشور

با توجه به این مسئله که تابلوهای فرش، از ارزش و قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند، بهترین روشی که توصیه می‌شود برای ارسال آن‌ها به خارج از کشور مورد استفاده قرار گیرد، ارسال از طریق هوایی و از راه فریت بار می‌باشد. همان طور که در مقالات قبلی بلاگ تی اکسپرس توضیح دادیم، فریت بار نوعی از ارسال بار به خارج از کشور است که در آن، بار شما به صورت تخصصی توسط افراد ماهر در زمینه بسته بندی، بسته می‌شوند و بارگیری، حمل و نقل و تخلیه آن با استفاده از نهایت دقت و ظرافت لازم مأموران بارگیری و تخلیه صورت می‌گیرد. پس می‌توان به این نتیجه رسید که امن‌ترین راه برای ارسال هر باری به خارج از کشور، از طریق فریت بار می‌باشد. منطقی است که برای فروش تابلو فرش در خارج از کشور که از ارزش و قیمت بسیار بالایی برخوردار است نیز از همین روش ارسال بار استفاده کنیم. به این ترتیب، نه تنها تابلو فرش در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد می‌رسد و با کوتاه شدن زمان حمل و نقل، احتمال آسیب رسیدن به بار طی سفر نیز کاهش پیدا می‌کند، بلکه با استفاده از روش فریت، از امنیت حمل و نقل تابلو فرش می‌توانید اطمینان حاصل کنید

ارسال فرش به خارج از کشور با پست

ارسال فرش با پست به دلیل اندازه و حجمی که هر فرش دستباف یا تابلو فرش دارند، اصولا امکان پذیر نیست. البته اگر فرش ارسالی شما، اندازه بسیار کوچکی داشته باشد، مانند تابلوفرش های بسیار کوچک یا صنایع دستی کم حجم، امکان ارسال آن با پست نیز وجود دارد. اما برای اطمینان از امکان ارسال فرش مورد نظر، بهتر است از کارشناسان ما در تی اکسپرس سوال کنید. بهترین راه ارسال فرش، همان روش هایی است که در این مقاله به آنها اشاره کردیم.

ارسال فرش به ترکیه

برای ارسال فرش به ترکیه، دو روش زمینی و هوایی وجود دارد. در روش هوایی، فرش ارسالی شما سریعتر و راحت تر به مقصد میرسد؛ اما برای ارسال فرش از طریق بار با هواپیما به ترکیه، محدودیت هایی مانند تعداد و وزن فرش خواهید داشت. در روش زمینی، بردن فرش به ترکیه زمان بر خواهد بود اما محدودیت های روش هوایی را ندارد و از لحاظ تعداد و وزن محموله فرش ارسالی خود به ترکیه، با مشکلی مواجه نخواهید شد.

ارسال فرش و تابلو فرش به ترکیه یکی از تجارت های پرسود است. تنها با یک جستجوی کوتاه، متوجه خواهید شد که قیمت فرش دستباف ایرانی در ترکیه بسیار بالا است و این به منزله یک تجارت پرسود برای شما خواهد بود. همچنین، برای اطلاع از سود و قیمت تابلو فرش ایرانی در ترکیه، با ما تماس بگیرید.

بردن فرش دستباف به کانادا

بردن فرش به کانادا دارای دو محدودیت تعداد و نوع فرش است. اگر نوع فرش ارسالی شما به کانادا ماشینی باشد، برای ارسال آن محدودیت زیادی وجود ندارد. اما برای ارسال فرش دستباف به کانادا، با همان محدودیت هایی مواجه هستید که بالاتر به آنها اشاره کردیم. عدم رعایت این محدودیت ها، موجب میشود تا فرش های ارسالی شما کالای صادراتی محسوب شده و مشمول قوانین صادرات شوند. همچنین لازم به ذکر است که برای ارسال فرش به کانادا، حتما باید پاسپورت معتبر داشته باشید و بلیط هواپیما خود را نیز ارائه کنید.

این محدودیت در رابطه با فرش ماشینی کمتر است؛ اما باز هم اگر تعداد فرش های ماشینی ارسالی شما به کانادا زیاد می باشد، باید برای ارسال آنها به کانادا، مجوزهای صادرات کالا را دریافت کنید. در غیر این صورت، تنها کاری که لازم است انجام دهید، بسته بندی مناسب فرش های ارسالی به کانادا، با کمک یک شرکت فعال و معتبر در این زمینه است تا به کالای شما آسیبی نرسد.

بردن فرش به امریکا

ارسال فرش به آمریکا، صرف نظر از نوع، تعداد یا متراژ فرش ها، ممنوع است. این ممنوعین دو طرفه است و در گمرک آمریکا نیز امکان ترخیص فرشی که از مبدا ایران ارسال شده باشد، وجود ندارد. در نتیجه ارسال فرش همراه مسافر به امریکا فقط در صورتی امکان پذیر است که فرش ابتدا به یک کشور دیگر، برای مثال به امارات و شهر دبی، ارسال شود و از آنجا به مقصد آمریکا فرستاده شود. برای اطلاع از شرایط دقیق ارسال فرش به امریکا کافی است از ما مشاوره بخواهید.

نکات مهم ارسال فرش به آلمان

برای ارسال فرش به آلمان، یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، سلیقه آلمانی ها و به طور کلی اروپایی ها در انتخاب و خرید فرش است. در آلمان همه ساله نمایشگاه های مختلف و متعدد فرش برگزار میشود که با استقبال مردم این کشور مواجه شده است. نتایج برخی تحقیقات نشان میدهد که مردم آلمان، بیشتر به فرش هایی با رنگ کِرِم و خاکی علاقه مند هستند. آلمانی ها ترجیح می دهند فرش مورد نظرشان دارای طرح هایی با تعداد رنگ محدود و کم باشد. همچنین، یکسان بودن هارمونی رنگ های استفاده شده در فرش، یکی دیگر از نکات مد نظر مردم آلمان به شمار می رود.

آلمانی ها از نظر طرح، علاقه مند به طرح های اصیل ایرانی هستند. این شاید به ریشه مشترک ایران و آلمان نیز ارتباط داشته باشد. نقش های رایج فرش های ایرانی مانند ماهی، گبه، افشان و طرح های هندسی، خریداران بیشتری در آلمان دارند.

همچنین مردم آلمان از نظر اندازه فرش های مورد نظرشان، بیشتر از همه فرش 6 متری را ترجیح می دهند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای صادرات فرش به آلمان، قبل از عید پاک و کریسمس است. در این دوره ها، تقاضاها برای خرید فرش ایرانی در آلمان با افزایش قابل توجهی مواجه میشود.

بردن فرش به استرالیا

برای ارسال فرش به استرالیا، با توجه به جزیره ای بودن این کشور، تنها می توان از طریق هوا و دریا اقدام به ارسال فرش نمود. همچنین محدودیت های ارسال فرش به استرالیا مشابه کشورهای دیگر است. معمولا محموله های فرشی که قرار است از طریق دریا به استرالیا فرستاده شوند، از بندر عباس به این کشور ارسال می شوند. لازم به ذکر است که اگر بخواهید فرش ماشینی به استرالیا بفرستید، می توانید تا 5 الی 6 فرش را بدون نیاز به اخذ مجوزهای تجاری و صادراتی به این کشور ارسال کنید.

یکی از مهم ترین نکات در ارسال فرش به استرالیا، بسته بندی مناسب فرش ها است. فرش کالای زیبا و نسبتا ظریفی است و لازم است به گونه ای بسته بندی شود که آسیبی به تخته های فرش یا تابلوفرش ها وارد نگردد و به سلامت به مقصد برسند. اصولا بهترین راه برای ارسال فرش به استرالیا، فریت بار به استرالیا است.

چه نوع فرش هایی را می توان به استرالیا فرستاد؟

انواع مختلفی از فرش را می توان به استرالیا فریت کرد؛ از جمله:

 • تابلوفرش
 • قالیچه
 • قالی
 • گلیم
 • فرش های دستباف و سنتی

هزینه ارسال فرش به استرالیا چقدر است؟

بر اساس نوع فرش ارسالی به استرالیا، هزینه فرش متفاوت است. برای مثال:

 • هزینه ارسال فرش دستباف بین 100 تا 500 دلار استرالیا
 • هزینه ارسال تابلوفرش بین 200 تا 800 دلار استرالیا
 • هزینه ارسال فرش ماشینی بین 50 تا 300 دلار استرالیا
 • هزینه ارسال قالیچه بین 100 تا 500 دلار استرالیا می باشد.

هزینه‌های ارسال فرش به خارج از کشور

1- هزینه ارسال فرش به خارج از کشور چقدر است ؟
این هزینه بستگی به عوامل متعددی مانند تعداد، حج ازرش، فاصله مبدا تا مقصد و … دارد.

2- بهترین روش ارسال فرش به خارج از کشور چیست ؟
برای ارسال فرش به خارج از کشور در تعداد و حجم محدود بهترین روش ارسال هوایی است.

3- بردن فرش به چه کشورهایی ممنوع است ؟
همراه بردن فرش به کشورهای عربستان، عراق و سوریه ممنوع است.

سخن نهایی

به عنوان نکات پایانی به شما عزیزان یادآور می‌شویم که لطفاً قبل از سفر حتماً قوانین مربوط به مقدار بار مجاز و هزینه اضافه بار هواپیما شرکت هواپیمایی مورد نظر را چک کرده و مطابق با آن درمورد وسایل سفر خود برنامه ریزی داشته باشید. همچنین قبل از سفر در صورت امکان یک بار خودتان مقدار بار که قصد دارید به همراه خود ببرد را اندازه بگیرید تا در صورت داشتن بار اضافه دو یا سه ساعت زودتر از تایم پرواز در فرودگاه حاضر شوید و بتوانید کارهای مربوط به حمل بار اضافه و دریافت مجوز را انجام دهید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم و امیدواریم که اطلاعات مفیدی را در رابطه با هزینه اضافه بار هواپیما در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

سوالات متداول

1- هزینه اضافه بار چیست؟
در هر پرواز، مسافران مجاز هستند با وسایل شخصی مورد نیازشان را با خود به همراه داشته باشند که مجموع وزن این وسایل، باید چیزی حدود 20 تا 50 کیلو گرم باشد. البته این مقدار به نوع صندلی شخص و امکانات پرواز او وابسته می‌باشد. مازاد آن را اضافه بار میگویند که برای هر کیلو اضافه بار با توجه به مسیر و نوع هواپیمایی هزینه دریافت میشود.

2- هزینه اضافه بار ایرلاین‌های مختلف به چه صورت است؟
هزینه اضافه بار در هواپیمایی قطر: ۲۰ دلار به ازای هر کیلوگرم
هزینه اضافه بار در هواپیمایی ترکیش ایرلاین:بین ۲۳ تا ۳۲ کیلو ۸۰ دلار
هزینه اضافه بار در هواپیمایی معراج: ۱ درصد پول بلیط به ازای هر کیلو
هزینه اضافه بار در هواپیمایی آسمان: ۱ درصد پول بلیط به ازای هر کیلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *